Přejít na obsah

Všechny aktivity

Toto vlákno se aktualizuje automaticky.     

 1. Poslední týden
 2. Jsme v téže situaci a jako senioři dle Pantouru nemáme nárok na vrácení peněz a nepatříme do Lex voucheru, protože jsme se ozvali týden před jeho vyhlášením. Zájezd byl sjednán přes Invii, která nám sdělila, že nám voucher bude platiti do srpna 2021, ale do října si musíme zájezd objednat. Nejradši bychom chtěli vrátit vložené peníze, ale to prý nelze.
 3. Earlier
 4. Ahojte mám stejný problem. Pani mě řekla že můj let 28.6 je zrušen že mě vystavy voucher do roku 2021 a když ho nevyčerpam, tak mě 10 měsíc příštího roku vrátí peníze zpět.V úterý mě volala paní z cestovky, jestli už jsem si něco vybrala že to mám jen do 10 mesice, když jsem ji říkala že paní mě říkala úplně něco jiného ,našla si vše v e-mailech omluvila se za kolegyni, že mě dala špatné info a řekla že s tím nic dělat nemuze že mluvila i s vedoucí..Takže jako o těch 16 000 přijdu?!
 5. A to nejen švestkami, ale také obřími blumami 🙂 Znám to tam, rád tam jezdím z Potštejna na kole 🙂 Děkuji za tip
 6. V podhůří Orlických hor nezapomeňte odbočit z Kostelce nad Orlicí do Vrbic. Již 14 let tu na kopci Kastel stojí 30 metrů vysoká půvabná dřevěná rozhledna obklopená švestkami. Ohlídejte si otevírací dobu nebo se domluvte předem. U rozhledny se můžete výborně občerstvit, koupit pohledy a jiné upomínkové předměty a děti budou nadšeně řádit na skvěle vybaveném dětském hřišti.
 7. dobrý den. Ten samy problém, uz to nějak resite s právníky nebo s někým? Jsem na rodicovske a samozivitelka, vůbec nic neberou v potaz. S dvouletém dítětem ted fakt cestovat nechci a když si nevyberu zajezd do října, propadne mi 20 tis. Pry je rozdíl mezi pouhým poukazem, který máme, a lex voucherem.
 8. EasyJet - a nevíte, je-li možné provést ještě druhou změnu a posunout si takový let ještě z října 2020 na např. duben 2021? Díky za jakékoli informace/zkušenosti.
 9. Dobrý den, řeším stejný problém jaky Vy ostatní, vystavený poukaz pouze do 31.10.2020.Když jsem komunikovala v průběhu dubna s cestovkou a dohodla se na vystavení voucheru(storno by představovalo cca 40% celkové ceny zájezdu), bylo mně napsáno, že platnost voucheru bude rok od vystavení.Pak jsem opakovaně žádala vystavení voucheru , stále jsem měla být trpělivá.Když jsem se dočkala, tak přišel poukaz s platností 3 měsíců.Opět jsem kontaktovala cestovní kancelář, ale marně.Napsala jsem tedy vedoucí pobočky.Reakce byla okamžitá ,ale opět nepříznivá pro mě.Prý jsem žádala v dubnu, kdy ještě nebylo platné nařízení české vlády ohledně ochranné doby(lex vouchery s platností do 31.8.2021), takže se v tomto případě řídí podle občanského zákoníku.Už toho opravdu mám dost. Každopádně po této zkušenosti nikdy nebudu sjednávat dovolenou u CK Pantour. Nikdo z mým známých a přátel také problámy nemá.
 10. Teprve minulý týden jsem se dozvěděla, že existuje v Rýmařově stejnojmenná firma, kde je i Návštěvnické centrum a odtud dokonce společnost expanduje na Slovensko, do Polska, Maďarska atd. Na jejich webu je prý registrováno 40 tis. sběratelů a z nich 80 členů má nasbíráno víc než 2 tisíce těchto "dřevěných/lipových koleček". Ročně se objeví 200 žádostí o možnost mít vlastní turistickou známku...A to vše od 90. let. Zajímavé, že?
 11. Dobrý den. Také máme ten stejný problém, pouze poukaz do 31.10.2020. Jinak prý peníze propadnou. Máme zde přes 20 000 a jednání s CK je po telefonu až sprosté. A my nevíme, co dělat. Jsem učitelka malých dětí, nemohu jet jindy než o prazdninach. Opravdu nikdy více tuto CK.
 12. mohu také doporučit vše výše uvedené, včetně kombinace výletu vlak/kolo a Cimrmannovy zastávky + skvělý cyklopenzion Kasper hned vedle zámku
 13. upozorňuji na akci na krásném Hazmburku 1. srpna na horáka/treka Nejbližší akce SOBOTA 1. SRPNA 2020 start: 15:00 Kiosek u Drtiče, Klapý
 14. být Vámi, tak jedu do Ostrova nad Ohří na koupaliště:)
 15. Invia.cz a CK Pantour mě také velmi zklamaly. Pro nezaplacení 3 splátky mi zájezd samovolně zrušily a požadují 50% storno poplatků i když jsem jasně psala, že voucher nepřijmu pro spadající kategorie rizikových. Invia si ještě troufale napsala, že mám doplatit stornopoplatek ve výši 7.073 Kč. Na zálohách jsem zaplatila již 21.507 Kč na zájezd na Krétu ve dnech 5-16.6.2020. Myslím si, že CK Pantour a Invia.cz se neoprávněně obohacují ve vyhlášeném nouzovém stavu Vládou ČR. Jsou jak hyeny na lovu kteří se pasou na invalidních a starobních důchodcích. Některé CK se takhle nechovají a jejich klienti mají již peníze zpět.
 16. Máme ten samý problém jako vy,dostali jsme místo Vouscheru poukaz platný do 31.10.2020 ,právnička nám řekla,že je to podvod,tohle nemá s Vouscherem nic společného,co si chcete vybrat na příští rok,když vlastně ještě nic nenabízí a pak prý peníze propadnou,dobrý ne????Takhle se to dělá......budeme to muset řešit dál..
 17. @Evka Wau, no koukám na ně... ty jsou na kraji Kokořína, že? 🙂 Tam musím! 🙂
 18. Pokud máte rádi atmosféru "staré plovárny", je toto místo tím správným. Budova ve stylu "art deco", zrekonstruovaná, občerstvení tradiční a za příznivé ceny, dětský koutek a 50 metrů dlouhý bazén s vodou ze skalního pramene Vás jistě nadchnou!
 19. CK Pantour mě také zklamala, do dnešního dne nám nevrátila zaplacenou zálohu 18000,- za zrušený zájezd od 22.6.2020, jsme ve věku, kdy můžeme nabídnutý voucher odmítnout, stále píší, že máme mít strpení a klidně využívají našetřené peníze důchodců již 8. měsíc, zálohu jsme zaplatili již v listopadu, ostatní cestovky se takhle nechovají
 20. Poblíž Kolosea, Nerónského akvaduktu, vily Monticella nebo vojenské nemocnice najdete nedávno nádherně zrekonstruovanou rotundu svatého Štěpána z 5. století s unikátním architektonickým řešením. Sice při bližším pohledu kromě 22 sloupů, 22 okem a toho, že výška i šířka je 22 metrů postřehnete čemu je věnována veškerá výtvarná tématika nástěnných fresek - 34 martýriím. Prohlédnout si můžete maďarskou kapli, věnovanou králi Štěpánovi a maďarští experti se při rekonstrukci připojili k italským a německým kolegům. Výsledek jejich práce je úchvatný!
 21. 3.7. jsme zkusili let s Ryanairem z pražského letiště Václava Havla do římského Ciampina. Odletová hala byla nádherně prázdná, všude k dispozici dezinfekce, všichni měli vzorně roušky a mohli si přečíst upozornění na zvýšení potřeby mýt si ruce vodou a mýdlem. K Ryanairu máme jedinou připomínku a to, že až večer před odletem poslal e-mail, že je potřeba mít sebou vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti. Na formuláři není zcela jasný význam slova "resident", má to být příslušnost ČR a adresa, tj. naše adresa doma, resp. kde se budeme nacházet až po návratu domů (nejde o adresu v Itálii). Dané potvrzení se totiž vybírá až při odletu z Itálie. Letadlo bylo max. ze 2/3 zaplněné a jen odchod na WC je třeba hlásit stevardovi/letušce, aby se netvořila fronta, jinak je celý průběh zcela standardní.
 22. Ondra

  Řím na kole

  Až tam budete určitě napište zda se Vám do podařilo 🙂 Díky
 23. Dobrý den. Chceme jet v létě sem https://www.honourandgrace.com/cs/ Odkaz házím protože nevím úplně jak popsat lokalitu. Je to mezi městy Boží dar, Karlovy Vary atd.. a chtěla bych se zeptat na nějaké tipy na výlety v okolí. Děkuji moc.
 24. Znalosti Prvním předpokladem jsou základní znalosti všeho co sbíráte! Sbírejte do prodyšných nádob jen čerstvé zdravé kusy a vše okamžitě zpracujte. Oblečení Obujte si kvalitní obuv, raději dlouhé nohavice zastrčte do ponožek (případně do holin) a vhodný je také šátek nebo čepice. První pomoc V případě nevolnosti, zvracení, průjmu, bolestí břicha, bušení srdce, rozšíření zornic nebo poruch vědomí se po požití hub může jednat o otravu houbami. Volejte 112, jednejte rychle - zkuste vyvolat zvracení a postiženému dejte 5-10 tablet černého uhlí. Zbylý pokrm a část zvratků je vhodné v igelitovém pytlíku vzít k lékaři na rozbor. Toxikologické informační středisko je na tel. č. 224919293 nebo 224915402.
 25. Prosím o Vaše zkušenosti s půjčením kola a možností cykloturistiky po Římě. Předem díky.
 26. zdravím Tě,mě to teprve čeka.Chtěl jsem se zeptat jestli se ti to povedlo?Jaký model maš kross?Ja mám earth 4.0 2019
 1. Načíst další aktivity

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...