Přejít na obsah

Všechny aktivity

Toto vlákno se aktualizuje automaticky.     

 1. Yesterday
 2. Ondra

  Řím na kole

  Až tam budete určitě napište zda se Vám do podařilo 🙂 Díky
 3. Poslední týden
 4. Dobrý den. Chceme jet v létě sem https://www.honourandgrace.com/cs/ Odkaz házím protože nevím úplně jak popsat lokalitu. Je to mezi městy Boží dar, Karlovy Vary atd.. a chtěla bych se zeptat na nějaké tipy na výlety v okolí. Děkuji moc.
 5. Znalosti Prvním předpokladem jsou základní znalosti všeho co sbíráte! Sbírejte do prodyšných nádob jen čerstvé zdravé kusy a vše okamžitě zpracujte. Oblečení Obujte si kvalitní obuv, raději dlouhé nohavice zastrčte do ponožek (případně do holin) a vhodný je také šátek nebo čepice. První pomoc V případě nevolnosti, zvracení, průjmu, bolestí břicha, bušení srdce, rozšíření zornic nebo poruch vědomí se po požití hub může jednat o otravu houbami. Volejte 112, jednejte rychle - zkuste vyvolat zvracení a postiženému dejte 5-10 tablet černého uhlí. Zbylý pokrm a část zvratků je vhodné v igelitovém pytlíku vzít k lékaři na rozbor. Toxikologické informační středisko je na tel. č. 224919293 nebo 224915402.
 6. Prosím o Vaše zkušenosti s půjčením kola a možností cykloturistiky po Římě. Předem díky.
 7. zdravím Tě,mě to teprve čeka.Chtěl jsem se zeptat jestli se ti to povedlo?Jaký model maš kross?Ja mám earth 4.0 2019
 8. Earlier
 9. Já jsem ve fázi, kdy mám zaplacenou zálohu 2x1500, celková cena zájezdu je 32.000 Kč. Do 31.3.2020 jsem měla doplatit cca 6.000, do 8.6.2020 asi 23.000 Kč. Komunikace s Invií je strašná, ptám se na konkrétní věci (cca 3 dotazy v e-mailu) je mi pouze napsáno,že mi dovolenou na mou žádost!!!! KTEROU JSEM NIKDY NEUDĚLALA, převedou na voucher, který lze vyčerpat příští rok. Takže tam se na něco ptát je opravdu naprosto k ničemu. A teď když čtu příspěvky výše, tak nevím zda jim mám věřit, že mi voucher poskytnou. Storno poplatky po mě chtějí zhruba 6500 Kč. Tak nevím jestli raději nezaplatit ty a vykašlat se na vše.
 10. Netradiční rozhledničku jsme navštívili poblíž Františkových lázní, kousek od zřídla Natálie...vezměte i děti a rozhlédněte se po půvabném okolí!
 11. Dobrý den, také jsem byla velice zklamaná reakcí CK Pantour měli jsme odletět 23.6.2020 , jelikož je daná situace chtěla jsem již v březnu 20.3. stornovat zájezd , ale storno poplatky byly 4.646,- ze zaplacené zálohy 6.814,- Kč . Souhlasila jsem tedy raději s voucherem , ale nepředpokládala jsem , že bude platný pouze do 31.10.2020 , myslela jsem , že bude alespoň platit do srpna 2021 , jak mám vědět co bude za rok , po této zkušenosti už nikdy tuto cestovní kancelář , vůbec o ničem nediskutují .
 12. Dobrý den, mám zaplacenou zálohu na zájezd na Krétu v srpnu 2020 cca 18.000. Vzhledem k tomu, že nechci v tuto chvíli riskovat a trávit dovolenou za jiných podmínek, než když jsem si ji pořizovala, mohu od CK Pantour obdržet lex voucher bez doplatku ? Kolik by event. činilo storno zájezdu. Vycházím ze situace, kdy budou hranice s Řeckem otevřené. Děkuji
 13. stručně a výstižně popsaný zajímavý tip s krásnou fotografií
 14. I v zasněženém lese můžete na dřevě listnatých stromů najít penízovku sametonohou. Kromě toho, že snáší nízké teploty, je také výhodou, že není možné si ji v té době splést s jinou houbou a vychutnáte si její výraznou chuť!
 15. S chutí jsem si přečetla všechny houbařské příspěvky a naším tipem je na podzim václavka. Po tepelné úpravě je jedlá, chutná a my je sbíráme v září, říjnu nejraději v okolí Dobříše.
 16. Pokud máte rádi zříceniny, bude se Vám líbit na Vrchu Hazmburk. Zbytky gotického hradu jsou zdálky nádherně vidět a při výstupu si užijete i výjimečnost této přírodní památky. Stačí sem zamířit z Libochovic a držet se ukazatelů na obec Klapý, kde zaparkujete, pokud jste dorazili automobilem. Otevřeno mají již od 11. května v době 10-18 hodin.
 17. Dobrý den, mám stejnou zkušenost od CA zájezdy.cz. 3/2020 mi napsali CK České kormidlo, že mi zájezd zdarma stornují a zaplacenou zálohu převedou na voucher, který bude platit 18 měsíců. . Voucher sice vyčíslili, ale na jinou částku než jsem zatím zaplatila na záloze- cca o 16 tis. Kč větší. Rozdíl prý si mám řešit s CA Zájezdy.cz. Nyní Zájezdy.cz chtějí po mě doplatit tu částku cca 16 tis. Kč. k datu druhé splátky 23.4.2020. Taky se jim nelíbilo, že stornují zájezd přímo s CK České kormidlo a ne přes ně. Zájezd je na červenec do Itálie. Nechápu že chtějí něco doplatit, když zájezd byl stornován CK České Kormidlo 3/2020. Prý za mě doplatili CA Zájezdy.cz těch cca 16 tis. Kč. CK České Kormidlo. Při dotazu přímo CK České kormidlo, ať mi napíšou, zda a kdy zaplatili Zájezdy.cz za mě zálohu, tak mi napsali, že tyto informace mi nemohou sdělit. Dle právníka nemám nic doplácet.
 18. Dobrý den, my jsem se obrátili na DTest ohledně CK Pantour: https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/42346/ DTest nám odepsal: Nyní budeme kontaktovat subjekt, na jehož produkt/službu si stěžujete, s upozorněním na Vaši stížnost a s naším komentářem. Přidejte se: https://www.vasestiznosti.cz/vlozit-stiznost?firm=Pantour
 19. Dobrý den, mám s CK stejnou zkušenost. Chci stornovat zájezd na srpen - odlet za více jak 60 dní a účtují mi storno ve výši 75.000 Kč, což je více cca 50% z ceny zájezdu. Podařilo se Vám situaci s CK již nějak vyřešit? Zaplatili jste nebo řešíte dále?
 20. My jsme sice měli jen maďarské lázně Bukfurdo pro dvě osoby s vlastní dopravou v termínu 7.5. až 11.5.2020, které jsem stornovala už 23.3.2020 a zatím žádná odezva. Mám prý sledovat stránky CK Invia. Tam jsem také vyplnila nabízený formulář s jejich poznámkou, že se do pěti pracovních dnů ozvou, ale zatím se nikdo neozval. Formulář jsem vyplnila už před 14 dny.
 21. Zatím jsme kvůli vládním opatřením nemohli zkusit bydlení v hotelu Praha, přímo pod potštejnským hradem. Ale stačí den předem do 18 hodin telefonicky objednat z denního menu a pochutnáte si na vynikajících jídlech v ceně do 89 Kč. Cena zahrnuje i polévku. Vynikající!
 22. Pokud budete mít možnost zavítat do Mníšku pod Brdy, projděte se podle přiloženého textu po naučné stezce a nahlédněte do kostela v horní části náměstí. Nás zaujalo mistrovství řezbářských děl a litovali jsme, že neuslyšíme zvuk opravených varhan, Vedle kostela by se Vám mohly líbit alegorické sochy Moudrosti a Ctnosti, a pokud budete mít chuť na skvělou kávu, zmrzlinu nebo dobrý zákusek, je k dispozici vynikající kavárna Malý mnich!
 23. Pokud se chcete podívat na bývalé vojenské území Brd, jež je více než 4 roky opět zpřístupněno, doporučujeme zaparkovat v Příbrami (viz nákres). Pak můžete sednout na kola a vydat se na trasu necelých 43 km. Máte možnost podívat se tak i na 2. nejvyšší brdský vrchol Prahu i rozhlédnout se z vrcholu Malý Tok (krásné české "osmistovky"). Cestou zkuste teplotu vody v Padrťských rybnících! https://mapy.cz/s/hanonehula
 24. 30.3. jsme stornovali zájezd na Djerbu .Potvrdili nám stornovací poplatek 3000 Kč a ,že nám vrátí 10998 K.Dosud jsme nedostali ani korunu a vzhledem k našemu věku 75 let je to neseriozni.Tak stouto cestovkou už nikdy Ing Peter Valošek CSc
 25. Pokud se chcete projít přírodou kousek od Prahy, stačí sednout na autobus nebo do auta a vystoupit v Mníšku pod Brdy, Kytíně, Chouzavé, Voznici nebo Dobříši. Všude najdete pěší i cyklistické stezky, vedoucí krásnými smíšenými lesy!
 26. Upozorňujeme, že v historickém centru Plzně najdete gotickou katedrálu sv. Bartoloměje, renesanční radnici, Velkou synagogu, ale také řadu hospůdek, sadů a galerií. Tvořil tady také světoznámý architekt Adolf Loos, a tak byste neměli vynechat prohlídku evropské rarity - 4 jeho zpřístupněných luxusních bytových interiérů. Pro děti je přitažlivá zoologická a botanická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek (tady se "narodil" Spejbl a Hurvínek), historické podzemí a našim dětem se nejvíc líbilo ve známém Techmania Science Centru.
 27. Přírodní park Velkopopovicko je rájem pro milovníky přírody nedaleko Prahy. Stačí popojet autem, vláčkem (stanice Mnichovice, Mirošovice nebo Čtyřkoly a podle přiložené mapy si připravíte "na míru" krásný výlet - pěšky i na kole. Občerstvit se můžete ve Velkých Popovicích v pivovaru nebo kavárně.
 28. Máme překvapivou zkušenost z našich cest na kole v oblasti Milovice - Mcely, kousek severněji nad Lysou nad Labem. Můžete spojit rodinnou zábavu v Parku Mirákulum s návštěvou koupaliště ve Všejanech. Nachází se kousek za vesnicí, obklopené poli, loukami a částečně stromy. V bazénu byla čistá voda, lidí málo, vstupné symbolické a občerstvení mělo otevřeno (v sezóně). Co víc si přát?
 1. Načíst další aktivity

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...