Přejít na obsah

Všechny aktivity

Toto vlákno se aktualizuje automaticky.     

 1. Poslední týden
 2. Pěkný den, omlouvám se, zdroj byl přidán, snad je již vše pořádku. Děkuji za upozornění a s pozdravem, Ondra
 3. jde o mé oblíbené stránky, určitě dojde rychle k nápravě, díky za upozornění
 4. Hezký den, chystal jsem si právě Kahoot pro své žáky a náhodou jsem narazil na mnou vytvořenou mapu (NP, CHKO), kterou někdo na těchto stránkách použil bez uvedení zdroje. Uveďte, prosím, zdroj. Práce na mapě byla náročná i díky tomu, že jsem si musel vyžádat souhlas s uvedením znaků jednotlivých NP a ChKO. S použitím mapy jako takové nemám problém, je evidentně použita ke správnému účelu. Děkuji. M. Čermák http://files.mojespanelsko.cz/200000339-92648935e9/NP%2CChko%20s%20popisem-web.jpg https://www.pravniprostor.cz/clanky/obcanske-pravo/autorske-pravo-a-fotografie-na-internetu
 5. Pokud máte rádi zříceniny, bude se Vám líbit na Vrchu Hazmburk. Zbytky gotického hradu jsou zdálky nádherně vidět a při výstupu si užijete i výjimečnost této přírodní památky. Stačí sem zamířit z Libochovic a držet se ukazatelů na obec Klapý, kde zaparkujete, pokud jste dorazili automobilem. Otevřeno mají již od 11. května v době 10-18 hodin.
 6. Dobrý den, mám stejnou zkušenost od CA zájezdy.cz. 3/2020 mi napsali CK České kormidlo, že mi zájezd zdarma stornují a zaplacenou zálohu převedou na voucher, který bude platit 18 měsíců. . Voucher sice vyčíslili, ale na jinou částku než jsem zatím zaplatila na záloze- cca o 16 tis. Kč větší. Rozdíl prý si mám řešit s CA Zájezdy.cz. Nyní Zájezdy.cz chtějí po mě doplatit tu částku cca 16 tis. Kč. k datu druhé splátky 23.4.2020. Taky se jim nelíbilo, že stornují zájezd přímo s CK České kormidlo a ne přes ně. Zájezd je na červenec do Itálie. Nechápu že chtějí něco doplatit, když zájezd byl stornován CK České Kormidlo 3/2020. Prý za mě doplatili CA Zájezdy.cz těch cca 16 tis. Kč. CK České Kormidlo. Při dotazu přímo CK České kormidlo, ať mi napíšou, zda a kdy zaplatili Zájezdy.cz za mě zálohu, tak mi napsali, že tyto informace mi nemohou sdělit. Dle právníka nemám nic doplácet.
 7. Earlier
 8. Dobrý den, my jsem se obrátili na DTest ohledně CK Pantour: https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/42346/ DTest nám odepsal: Nyní budeme kontaktovat subjekt, na jehož produkt/službu si stěžujete, s upozorněním na Vaši stížnost a s naším komentářem. Přidejte se: https://www.vasestiznosti.cz/vlozit-stiznost?firm=Pantour
 9. Dobrý den, mám s CK stejnou zkušenost. Chci stornovat zájezd na srpen - odlet za více jak 60 dní a účtují mi storno ve výši 75.000 Kč, což je více cca 50% z ceny zájezdu. Podařilo se Vám situaci s CK již nějak vyřešit? Zaplatili jste nebo řešíte dále?
 10. My jsme sice měli jen maďarské lázně Bukfurdo pro dvě osoby s vlastní dopravou v termínu 7.5. až 11.5.2020, které jsem stornovala už 23.3.2020 a zatím žádná odezva. Mám prý sledovat stránky CK Invia. Tam jsem také vyplnila nabízený formulář s jejich poznámkou, že se do pěti pracovních dnů ozvou, ale zatím se nikdo neozval. Formulář jsem vyplnila už před 14 dny.
 11. Zatím jsme kvůli vládním opatřením nemohli zkusit bydlení v hotelu Praha, přímo pod potštejnským hradem. Ale stačí den předem do 18 hodin telefonicky objednat z denního menu a pochutnáte si na vynikajících jídlech v ceně do 89 Kč. Cena zahrnuje i polévku. Vynikající!
 12. Pokud budete mít možnost zavítat do Mníšku pod Brdy, projděte se podle přiloženého textu po naučné stezce a nahlédněte do kostela v horní části náměstí. Nás zaujalo mistrovství řezbářských děl a litovali jsme, že neuslyšíme zvuk opravených varhan, Vedle kostela by se Vám mohly líbit alegorické sochy Moudrosti a Ctnosti, a pokud budete mít chuť na skvělou kávu, zmrzlinu nebo dobrý zákusek, je k dispozici vynikající kavárna Malý mnich!
 13. Pokud se chcete podívat na bývalé vojenské území Brd, jež je více než 4 roky opět zpřístupněno, doporučujeme zaparkovat v Příbrami (viz nákres). Pak můžete sednout na kola a vydat se na trasu necelých 43 km. Máte možnost podívat se tak i na 2. nejvyšší brdský vrchol Prahu i rozhlédnout se z vrcholu Malý Tok (krásné české "osmistovky"). Cestou zkuste teplotu vody v Padrťských rybnících! https://mapy.cz/s/hanonehula
 14. 30.3. jsme stornovali zájezd na Djerbu .Potvrdili nám stornovací poplatek 3000 Kč a ,že nám vrátí 10998 K.Dosud jsme nedostali ani korunu a vzhledem k našemu věku 75 let je to neseriozni.Tak stouto cestovkou už nikdy Ing Peter Valošek CSc
 15. Pokud se chcete projít přírodou kousek od Prahy, stačí sednout na autobus nebo do auta a vystoupit v Mníšku pod Brdy, Kytíně, Chouzavé, Voznici nebo Dobříši. Všude najdete pěší i cyklistické stezky, vedoucí krásnými smíšenými lesy!
 16. Upozorňujeme, že v historickém centru Plzně najdete gotickou katedrálu sv. Bartoloměje, renesanční radnici, Velkou synagogu, ale také řadu hospůdek, sadů a galerií. Tvořil tady také světoznámý architekt Adolf Loos, a tak byste neměli vynechat prohlídku evropské rarity - 4 jeho zpřístupněných luxusních bytových interiérů. Pro děti je přitažlivá zoologická a botanická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek (tady se "narodil" Spejbl a Hurvínek), historické podzemí a našim dětem se nejvíc líbilo ve známém Techmania Science Centru.
 17. Přírodní park Velkopopovicko je rájem pro milovníky přírody nedaleko Prahy. Stačí popojet autem, vláčkem (stanice Mnichovice, Mirošovice nebo Čtyřkoly a podle přiložené mapy si připravíte "na míru" krásný výlet - pěšky i na kole. Občerstvit se můžete ve Velkých Popovicích v pivovaru nebo kavárně.
 18. Máme překvapivou zkušenost z našich cest na kole v oblasti Milovice - Mcely, kousek severněji nad Lysou nad Labem. Můžete spojit rodinnou zábavu v Parku Mirákulum s návštěvou koupaliště ve Všejanech. Nachází se kousek za vesnicí, obklopené poli, loukami a částečně stromy. V bazénu byla čistá voda, lidí málo, vstupné symbolické a občerstvení mělo otevřeno (v sezóně). Co víc si přát?
 19. Zrovna tento týden jsme šli na skvělou procházku, kterou mohu vřele doporučit. Autem jsme zastavili u kostela ve vesnici Mořina. Odtud jsme se vydali přibližně 20 minut dlouhou cestou po silnici směrem na Karlštejn. Na této silnici je však zákaz vjezdu a tak jsme potkali možná jedno auto za celou cestu. Odtud vyjdete u Karlštejna nahoře a celou cestu půjdete mírně z kopce. Nešli jsme však na hrad, který byl stejně z důvodu koronaviru uzavřen, ale vydali se na vyhlídku na kopci na proti. Nepotkali jsme jediné turisty, vyfotili si hrad a pak šli lesní cestou opět zpátky.
 20. Jsem rád, že tu mohu být s vámi a podělit se o svoje smutné zkušenosti s CK Fischer. Dovolená zaplacena celá v ceně 74 tis - byl to dárek pro rodinu k vánocům a nyní místo dovolené storno poplatek ve výši 60 tis. Ačkoli bylo deklarováno písemně i telefonicky, že storno poplatek bude k 1.4.2020 ve výši necelých 6000,- Kč, (s čímž jsem souhlasil), nyní trvají na stornu ve formě reálných nákladů které jsou prý 60 tisíc. Dnes mi dorazilo konečné stanovisko podepsané jen CK Fischer s tím, že pokud se mi to nelíbí, mám možnost se obrátit na ADR, nebo na soud. Takové jednání jsem od tak velké cestovky jako je Fischer opravdu nečekal. Jen hrají o čas a nabývám dojmu, že s odpovědí se nikdo ani neobtěžuje a text jen kopíruje a poslán všem, co měli zájem o storno. Pokud jste měli také jako odpověď níže uvedený text, podělte se o zkušenosti a řešení: Vážený zákazníku, je nám líto, že nejste spokojen s řešením, které jsme Vám nabídli. Tato sezóna je mimořádná a my k ní takto přistupujeme. V standardní sezóně bychom Váš zájezd nabídli jinému klientovi a Vám bychom nabídli minimální stornopoplatek, protože námi zaplacené služby budou uhrazeny jiným klientem. To však není v současné situaci možné a zároveň u Vašeho zájezdu vznikly reálné náklady, protože všechny služby byly s dostatečným předstihem uhrazené našim obchodním partnerům (leteckým dopravcům, transferovým společnostem i hoteliérům) v zahraničí v plném rozsahu.
 21. Ryanair nám v dubnu oznámil, že květnový let do Bari je zrušen. Dali nám vybrat mezi zrušením letu, kdy mají být peníze vráceny do 20 pracovních dní (není zřejmé, zda skutečně plná cena), a změnou zrušeného letu zdarma. My jsme využili přesun termínu na září. V závěru sdělení je, že "automatické proplacení zrušeného letu bude zadáno po 21 dnech", pokud nepožadujeme alternativní let nebo srovnatelné možnosti přepravy. Tomu někdo rozumíte? Že by vraceli peníze automaticky? EasyJet také zrušil náš květnový let z Neapole a uvedl, že jakékoli změny jsou nyní bez poplatků, že si přes sekci Manage Booking můžeme zvolit nový termín našeho letu a za tuto změnu z května na říjen jsme doplatili za 2 letenky 7 EUR.
 22. Jsme ve stejné situaci. Zájezd zakoupen 31.10.2019 a zaplacena záloha se stornem 99,- Kč osoba. Odlet 11.8. na Zakynthos pro celkem 4 osoby a zrušení jsem žádala v předstihu více, než 120 dní do odletu.. Dostala jsem naprosto stejný mail jako Vy. Celková cena zájezdu cca 89 tis plus pojištění. Na základě mého požadavku na zrušení jsem požadovala výpočet stornopoplatku - napsali mi, že chtějí 79 tis !!!!!!!! Zvažuji trestní oznámení z důvodu porušení několika paragrafů občanského zákoníku, pokus o bezdůvodné obohacení, klamavou reklamu a vydírání. Píši to sem proto, aby co nejvíce lidí vědělo o jejich praktikách. A ať to dopadne jak chce, tak s touto CK již nikdy ...více. A zde důkaz: Dobrý den, navazuji na Vaši žádost o vyčíslení stornopoplatků k zájezdu č. 12247149 Výše skutečně vzniklých nákladů aktuálně činí 79 008 Kč. K uvedené částce je nutné přičíst cenu případného zakoupeného pojištění ( + 2 419 Kč ) a parkingu ve 100% výši Výše nákladů byla vypočtena v souladu s Podmínkami pro cestující, které každý zákazník odsouhlasil při podpisu smlouvy (přikládám odkaz). https://www.fischer.cz/CKFischerWeb/media/Images/Soubory-PDF/podminky_pro_cestujici/Podminky_L20.PDF Jak již bylo zmíněno v naší předchozí komunikaci, v aktuální chvíli doporučujeme zájezd nestornovat a vyčkat na kontakt z naší strany (více se dočtete v cestovatelském slibu v příloze). Děkuji Vám za pochopení a pevně věřím, že situaci zvládneme k Vaší spokojenosti bez toho, aniž byste byli nuceni hradit stornopoplatky.
 23. Doporučujeme trasu vhodnou pro pěší turisty i cykloturistiku. Z Brné u Poštejna jsme se vydali po asfaltce k vysílači Českých radiokomunikací. Litický Chlum najdete mezi Vamberkem a Žamberkem. Vede k němu pohodová žlutá. Nevynechali jsme odbočku s výhledem na litický lom i krásnou zříceninu. Pak po zelené turistické, která byla pro kolo náročnější návrat na asfaltku a přes křižovatku Liščí doly jsme sjeli po červené kolem dalšího lomu a studánky Panny Marie až ke krásné rodinné firmě na zpracování nazelenalého pískovce v Záměli. Nahlédnout je možné, jak se takové kameny "krájí"... A výhled máte tentokrát na dominantu Potštejna. Občerstvení sebou do batůžku!
 24. A ještě jeden zajímavý článek na téma Horečka Dengue a vše o ní včetně zkušenosti jednoho českého turisty. Výskyt horečky Dengue Tvrdí se, že komáři kteří horečku DENGUE přenáší, jsou nejvíce aktivní dvě hodiny před východem a dvě hodiny před západem slunce. To však neplatí v džungli, kde je potřeba se proti komárům chránit po celý den. Horečka dengue je akutní infekční onemocnění způsobující epidemie a patří mezi nejčastější horečnaté tropické nemoci. O této nemoci můžete slyšet běžně a omáčku okolo dnes probírat nebudeme, dnes si povíme příběh, kdy mě dengue zasáhla a já na to nebyl připraven. Naše zkušenost Pár let zpátky jsme byli na naší první etapě cesty kolem světa, v Thajsku. Při natáčení našeho seriálu CESTUJ BEZPEČNĚ, jsme se tehdy vydali do turisty nepolíbené části Thajska, kde člověk sotva narazil na místní domorodce, natož na něco připomínající civilizaci. Byli jsme 100 km od nejbližšího městečka a místo to bylo působivé. V pralese divocí sloni, obří varani, divoké opice a další. Jeden den kdy jsem šli na rekognoskaci lokací pro natáčení, jsme po celodenním treku v džungli měli opravdu dost. Přišli jsme zničení a já obzvláště. Příznaky Dengue Tu noc jsem odpadl. Dengue má inkubační dobu 5-7 dní, ale člověk nikdy neví pokud má organismus oslabený. První noc začala extrémně vysokými horečkami přes 40 stupňů, trpěl jsem HALUCINACEMI, zimnicí, bolestí svalů a kloubů a v tu noc jsem neměl ponětí o tom, co je skutečnost a co fikce. Míša o mě měla tehdy takový strach, že celou noc nespala. Údajně jsem v noci reagoval a mluvil, ale já si nic z toho nepamatuji. Zažil jsem mnoho horeček, nemocí a stavů, ale tento byl ze všech nejhorší! Léžba Druhý den jsme stále nevědomky poprosili v místní rybářské vesničce, zda by nám neudělali nějaký vývar. Když je člověk nemocný, vývar vždy pomůže. Ujistil jsem se, že je tam vše zdravé a očekávajíc návratu sil, jsem jej snědl. Během pár hodin se u nás projevila silná otrava z jídla, která mě provázela následujících 6 dní. Míša měla dobrou imunitu, takže ji otrava druhý den přešla, ale já s onemocněním horečky DENGUE, jsem měl obranyschopnost na mizerné úrovni. Nevím co bylo horší, zda horečky a dengue, nebo ona otrava. Tehdy jsem nevěděl co se se mnou děje a věřil jsem, že mé tělo pouze stagnuje. Proto jsem celou dobu rekonvalescence neopustil území džungle a léčil se sám. Míša byla vyslána do nejbližší vesnice pro léky a ovoce, ale přišla s prázdnou. Kdybych tehdy tušil, zbytečně bych neriskoval. Nikdy horečku DENGUE nepodceňujte a při zpozorování příznaků navštivte nejbližšího lékaře a nechte si udělat testy. Poté dodržujte pitný režim protože to je na této nemoci ten nejnebezpečnější projev. Zavodňujte svůj organismus a buďte v klidu." Zajímavé video o průběhu
 25. A ted poraďte co bude nejlepší.....storno + pojištění dělá cca 16.500 Kč, tudíž varianta 1 nepřichází do úvahy. Vážená paní S., mezi Vámi jako objednavatelem služeb na straně jedné a CK BRENNA, s. r. o. jako poskytovatelem služeb na straně druhé byla uzavřena Smlouva o zájezdu č. 71 798, jejímž předmětem plnění je letecký zájezd do Řecka na ostrov Thassos v termínu 12. 6. – 23. 6. 2020. Dovolte nám sdělit, že je nám velmi líto nastalé situace. Jsme si plně vědomi aktuálních problémů spojených s výskytem nového typu koronaviru, kdy tyto s sebou přináší i obavy z cestování. Ujišťujeme Vás, že neustále sledujeme vývoj nařízení a opatření, která vydává Ministerstvo pro místní rozvoj a vláda ČR, jejichž pokyny se řídíme. Do této chvíle MMR ČR nevydalo na letní sezónu 2020 žádná omezení týkající se cestování do zahraničí, tedy zájezdy nerušíme a předpokládáme, že se uskuteční. Vládou projednávaný zákon o možnosti zavedení poukázek se týká již zrušených zájezdů. V tento okamžik se snažíme vyjít vstříc klientům, kteří se ze shora uvedených důvodů rozhodli na zájezd nenastoupit. Nabízíme jim následující možnosti řešení: odstoupení od smlouvy s nejnižším možným stornopoplatkem stanoveným pro letecké zájezdy, a to ve výši skutečně vzniklých nákladů plus hodnota pojištění (pokud je součástí smlouvy o zájezdu) změnu původního termínu zájezdu na termín pozdější – bez poplatku vystavení poukazu na zájezd CK BRENNA - na základě vyjádření MMR ČR jsou cestovní kanceláře oprávněny vydat poukazy na odložené čerpání služeb v hodnotě uhrazené částky, kdy zákazník nepřichází o vložené prostředky, má jistotu čerpání služby v budoucím období a na jeho vklad se vztahuje zákonná ochrana pro případ úpadku cestovní kanceláře. Tyto poukazy mohou klienti využít na stejný zájezd realizovaný naší CK v pozdějších termínech roku 2020 nebo příští rok 2021. absolvování zájezdu dle podmínek uzavřené Smlouvy o zájezdu Prosíme Vás o sdělení, pro kterou z výše uvedených variant 1 - 4 jste se rozhodli. Děkujeme za Vaše brzké vyjádření a za Vaše pochopení. S pozdravem a přáním pevného zdraví
 1. Načíst další aktivity

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...