Přejít na obsah

Hrady a zámky

Hrady, zámky a zříceniny v České republice. Přidejte své fotografie či recenze.

 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

 • Nejnovější příspěvky

  • @Evka Super fotka, Šámalova chata je skvělým místem pro výlety i v létě.
  • Parádní, díky moc za krásný cestopis!! 🙂
  • K nejoblíbenějším místům pro toulání na běžkách patří dlouhodobě pro celou naši rodinu Jizerské hory. Možná se nejedná o úplně typickou vysokohorskou turistiku, ale mezi české hory vhodné pro jízdu/turistiku na běžkách je řadí nejen Jizerská padesátka. Také vzorná péče o Jizerskou magistrálu umožňuje klasiku i bruslení po velkou část zimní sezóny. Bedřichov Kromě centra výše zmíněného závodu se jedná o příjemné miniměstečko s dominantou kostelíka, poštou, zastávkami autobusů, několika možnostmi parkování (pod tzv. Maliníkem) zdarma jen pro sjezdaře, pozor!) a dvěma možnostmi nákupu potravin. Úžasný obchod pod sjezdovkou s brilantní informovanou paní prodavačkou například nabízí i pohledy se známkami, upomínkové předměty a skvělé šátky s mapou Jizerek.... Diana - recenze Starší penzion s příjemným personálem nabídne i možnost stravování, vše je čisté, atmosféra domácká. Složitější je jen parkování, ale je vyváženo komfortem lokality, kdy jste za pár minut na stadionu a odtud můžete vyjet na desítky kilometrů upravených běžkařských tratí nebo se vypravit na některou ze sjezdovek. Šámalova chata Pokud máte na běžkách hlad, nezapomeňte, že na Nové louce můžete využít nejen nabídky bufetu (levnější, ve stoje, z plastu), ale také vynikající kuchyně v restauraci. Před ní se ve špičce tvoří sice fronty, Vy však vystoupejte do 1. patra a tam je dalších šest stolů! Nejedná se jen o nabídku nápojů, objednat si můžete z plného menu. Obsluha je rychlá ochotná, jídlo vynikající!
 • Kde se právě diskutuje?

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...