Přejít na obsah

Ondra

Administrátor
 • Počet příspěvků

  58
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Popularita

3 Neutral

Osobní informace

 • O mě
  Nadšenec do historických náměstí a milovník skvělých kaváren s výhledem :)
 • Zájem
  Vesnice a města

Návštěvy profilu

312 zobrazení profilu
 1. A to nejen švestkami, ale také obřími blumami 🙂 Znám to tam, rád tam jezdím z Potštejna na kole 🙂 Děkuji za tip
 2. @Evka Wau, no koukám na ně... ty jsou na kraji Kokořína, že? 🙂 Tam musím! 🙂
 3. Ondra

  Řím na kole

  Až tam budete určitě napište zda se Vám do podařilo 🙂 Díky
 4. Super! Díky za tip, jdu to procvičit! 🙂
 5. Zdravím, CK prý předložila vládě nějaké další jejich požadavky... nevíte jaké?
 6. ZOO je tam za tím skleníkem? To jsme si nevšimli s přítelkyní... inu chyba a je třeba zajet znovu 🙂
 7. Pánové, všichni doporučujete větší kotouče, pan píše že problém má ve velkých rychlostech a z kopce. Předpokládám že to bude z důvodu přehřívání, pokud dá jen větší kotouče tak se mu budou rychleji přehřívat, i kombinace Paka Zee třmen slx nedává smysl, když už tak Paka slx a třmen Zee.. Ale to se dělá u tuningu pokud už třeba slx brzdy má, za mě destičky a kotouče s chladičem, to udělá nejvíc Souhlasím s výměnou kotoučů za jednodruhové nerezové, doplnit sintr destičkami, větší rozměr kotouče bych dal s ohledem na konstrukční možnosti vidlice a rámu ( ne všechno snese 200 mm). Díval bych se po Shimano XT BR M8020. Pokud chceš superbrzdy Hayes Dominion A4, vozím i Sram Guide..
 8. Vittoria Corsa - pláště Ahoj jezdí někdo nové Vittoria Corsa 2.0 ve verzi TLR - tedy bezdušové? Případně Corsa Speed 2.0 TLR nebo Rubino Pro TLR. Zajímalo by mne hlavně jak jsou ,,bezproblémové” co se bezdušového používání týče, zda neucházejí, jak jdou nandat a utěsnit tmelem na kompetentních ráfcích pro bezduše a jejich odolnost na defekty. Děkuji.
 9. Zdravím, přemýšlím o teleskopické sedlovce - 31,6, 400 mm a minimálně 100 mm zdvih (spíše více), vnější vedení. Poradíte mi něco. Původně jsem chtěl Reverba, ale oni ho už s vnějším vedením asi nedělají nebo jsem špatně koukal. Za rady či přímo odkazy díky
 10. Protože mi odešla řadící silniční dual páčka 10s, zvažuji variantu, že bych rovnou koupil 11s, přehazovačku a kazetu. Na hliníkových kolech Fulcrum Zero mám ořech co by to snad měl 11s zvládat, horší je to s karbonovými, tam je ten ořech starý a náboj nevím co je zač, takže předpokládám, že bych musel pořídit celý nový náboj a nechat to přeplést. A teď ty otázky: jak ověřit, že ten ořech na Fulcrumech je kompatibilní s 11s? Jen na něj nasadit kazetu? Jaký doporučíte nový náboj na 24děr? Je mi jasný že ekonomika takového řešení není oproti výměně jedné páčky nic moc, ale je to jakási cesta ke sjednocení řazení s dalšími koly v domácnosti. Dělali jste už někdy tohle rozhodnutí?
 11. Pozor! Národní památkový ústav dnes oznámil překvapivou novinku. Zřícenina hradu Trosky má být zcela odstřelena. Jako důvod NPÚ uvádí dezolátní stav obou staveb, které pochází z roku 1380. Od 16. století se totiž majitelé hradu často střídali a dlouhá léta byl hrad opuštěn a chátral. Právě proto se Národní památkový ústav rozhodl odstřelit obě stavby a vybudovat zde luxusní hotel pro turisty. Dalším důvodem byla dlouhodobá nerentabilita, kdy vybrané vstupné nepokrývalo celkové náklady na údržbu této stavby. Toto oznámení se dalo dlouhá léta očekávat, ostatně název "Trosky" sám o sobě naznačuje o jak příšernou stavbu se jedná... - - - - - - - APRÍL! 😄
 12. Otevírací dobu si ověřte na oficiálním webu zámku Karlova koruna. doba prohlídky je přibližně 55 minut plné vstupné je za 120 Kč na osobu / snížené vstupné pak 70 Kč na osobu

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...