Jump to content

Veverka

Turisté
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Veverka

 1. Ano , nahoře je rybník a tunel je vložený do něho.
 2. Doporučují navštívit v teplých měsících, abyste si to užili celé včetně koupání. Výlet na celý den. Přírodní brouzdaliště V letních měsících se zde můžete také osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm napájeném podzemním pramenem s vysokou kvalitou vody. Unikátem je, že obě vodní plochy ke koupání jsou filtrovány pomocí přirozeného mokřadního společenství rostlin. Samotné rostliny pak mají vliv na to, že při výtoku má voda kvalitu pitné vody. Pratuři v Modré Součástí unikátní expozice Živá voda je i pastvina, kterou obývají od února 2018 pratuři, původem ze středočeských Milovic. Tato zvířata mají k vodě blízko. Výzkumy ukazují, že v minulosti vyhledávala právě blízkost velkých řek nebo mokřin. Pratuři patří k původním kopytníkům, kteří obývali naší krajinu. Projekt podporuje nejen návrat původních kopytníků, ale zároveň i péči o zdejší přírodu – pastva praturů by měla napomáhat k péči o krajinu přirozeným způsobem. https://www.kudyznudy.cz/aktivity/proskleny-tunel-pod-vodou-v-modre-u-velehradu
 3. Olomouc je i významným turistickým centrem, je zde velké množství památek. Historické centrum je městskou památkovou rezervací, která je druhá nejvýznamnější u nás. Opravdu stojí si je projít a zabere Vám to celý den. Když navštívíte kostel Svatého Michala tak nezapomeňte na studánku v zadní chodbě uprostřed. Plno lidi o ní neví ani v Olomouci. https://www.turistika.cz/vylety/olomouc-trochu-historie-pamatky-a-minipivovary/detail
 4. Ano, je to přímo v cyklomapě. Jezdím to z Třeboně.
 5. Ano, byla, jsem z Olomouce a je to od nás kousek. Není moc vidět ale je to pěkná procházka. Když to spojíte s lázněmi tak i krásný výlet.
 6. Z Třeboně je pěkná trasa mezi rybníky , která se jezdí na Staňkov kde mají nejlepší rybičky. Můžete si vybrat ze široké nabídky. Je tady krásné prostředí. Cesta je pohodová a nenáročná. Cestou potkáte další hospůdky. Jižní Čechy jsou krásné a Třeboňsko úžástné.
 7. Co říkáte na Macochu a Hranická propast, vše na Moravě. Hranicka - Hranická propast je nejhlubší propastí ve střední Evropě (zatím naměřeno 473,5m září 2016). Dno propasti je zatopeno jezírkem, jehož dna zatím nebylo při měření dosaženo. Propast vytvořily silné výrony termálních vod z hlubin (v podvodní části jsou jedinečné gejzírové krápníky). Součástí propasti je jeskyně.
 8. Jezdím každoročně do Třeboně a až minuli rok jsem objevila trasu okolo světa za jeden den. Nenechte si to ujít. Cesta není náročná ale velice zajímavá. Podíváte se do míst , kde byste normálně nejeli.

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • Bud@turistou.cz
 • ×
  ×
  • Create New...