Přejít na obsah
Marcelus

Koronavirus: Naše zkušenosti s kontrolou na letištích

Doporučené příspěvky

Tak jsem se před pár hodinami vrátil z Thajska do Čr po roce na dvouměsíční dovolenou. 😄 Dával jsem si v Kataru 23 hodin stopku, že se půjdu podívat ven.... Jen na začátku... V BKK nám nikdo teplotu neměřil. Po příletu do Kataru jsme se dozvěděli, že Katar před pár hodinami zrušil vstup do země všem co přiletí z Thajska.

Řekli nám, že nám zadarmo přehodí letenky na nejbližší spoj, ale pak otočili a chtěli za změnu 200 euro... Naštěstí jsme po chvilce si vyhádali změnu zdarma, ale zase jsme museli čekat na odpově´d na mail co jim poslali, jestli nás co letí z Thajska pustí ve Vídni, že se to každou chvilku mění a že by nás museli zase odvést zpět.

Nic méně, nakonec jsme po 5 hodinách letěli prvním spojem do Vídně s letadlem o kapacitě cca 150 lidí a bylo poloprázdné, letiště skoro ani noha....

V letadle nám rozdali formuláře na A4, že je máme vyplnit... Jméno, telefon, adresa pobytu a xx ptákovin....

Kdybych tam napsal kapitán Hok a pobyt třeba v kanále 8, tak to nikdo nekontroluje.

Doporučuji vyplnit, protože čekají hned po výstupu z letadla v koridoru a dál vás nepustí...

Jinak nikde od Bangkoku, Katar, Vídeň, hranice Mikulov nám neměřili teplotu, vůbec nic....

Jen se na Mikulově ptali, proč mám na puse respirátor, jestli nejsem nemocný, tak jsem jim řekl, že jsem přiletěl z Thajska na dovolenou do ČR a dle těch jejich zpráv tady u vás nechci nic chytnout 😄 😄 😄

To mě ještě předem kamarád varoval, že s tím respirátorem vypadám nápadně 😄 Ale chtěl jsem si to užit 😄

Tak se všichni zasmáli, opravdu vřelé uvítání, menší pokec a už jsem doma....

Ještě EDIT: Na těch hranicích kromě jednoho požárníka nikdo z nich neměl ani blbou roušku a to na vás mluví ani né z metru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano přesně to jsem říkala, že řeknu, že mám strach abych se v Čechách nenarazila, odlétá za týden, tak snad to ještě půjde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

My jsme 27. 2. odlétali do Pisy a po příletu nám měřili teplotu. Nahlédla jsem na teploměr a má teplota byla o málo vyšší než 35 stupňů Celsia. Vraceli jsme se 1. 3. a v Praze na letišti žádné měření nebylo. Ani roušky nebyly takovým "hitem" jako teďˇ. O 5-6 týdnů je všechno jinak a na další odlety se můžeme jen těšit...

20200227_190455.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

• Bud@turistou.cz
    • Vytvořit...