Přejít na obsah
Veronika L.

S dítětem do letadla? Zkušenosti, rady a tipy

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mohu se zeptat jak probíhá cesta letadlem za oceán s 1,5 ročním dítětem? Sedadlo prý nepotřebuji, dostanu speciální pás na připoutání dítěte.

Někdo mi říkal, což se mi moc nezdá, že dítě dostane postýlku? Odbaví zdarma kočárek a autosedačku, zavazadlo navíc? Budu ráda za Vaše zkušenosti a tipy. Díky.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek

Různé zkušenosti z cestování v letadle s dítětem:

Ano, do 2 let máte nárok na postýlku, ale pokud nemáte vyloženě prcka, tak se vám do ní 1,5 roků staré dítě už nevejde, takže ho budete mít na klíně... Už jsme takhle párkrát letěli a nic moc teda a to nejdelší let trval 6 hodin. Chtěli jsme dát spícího syna na zem, ale to nám nepovolili.

Postýlku si musíte objednat u letecké společnosti není to automatické....a ne vždy možné. Na start a přistání budete mít speciální pas který provlíknete vašim a připnete si dítě k sobě na klíně.

Ano, postýlku je třeba objednat a naši se tam v 15 měsících už téměř nevlezli. Na zemi nám je někdo nechal, někdo ne, záleželo na letuškách. Pokud budete mit štěstí a nebude plné letadlo, tak vám možná dají sedadlo na víc. Kočárek je zdarma, sedačku jsme nečetli tak nevím.

Postýlka pro tak velký dítě už nebude . Já tam měla 10 měsíční dceru a bylo to jen tak tak. Musí se rezervovat u letecké společnosti ale nikdy není 100% ze bude.
Buď bude dítě na klíně nebo si můžete zaplatit sedadlo.
Já měla dvou letou na klíně a šlo. Cestou tak jsme měly kliku, 3 sedadla jsme měly pro sebe. cestou zpět přes noc spala jako kulička na sedadle a já seděla  na zemi. Nikdo s tím neměl problém. Spala celou dobu. Let byl 8 hodin.
Kočárek můžete mít a před nástupem do letadla ho odevzdat. Pak by vám ho měly hned dat. I když tady v Praze mě ho dali až u kufru což jsem moc nepochopila.

My letěli v prosinci do Thajska, dětem 14 měsíců. Postýlku si musíte vyžádat, dávají je jen u sedadel, která mají před sebou stěnu. Nicméně naše holky se do ní vlezly tak tak a navíc v ní odmítaly ležet a sedět se v ní nesmí 🙂 takže nakonec jsme využili jen jako odkládací prostor a děti spaly na nás. Kočárek odbaví opravdu zdarma, můžete s ním jet až k letadlu a vrátí vám jej v místě přistání (v případě mezipřistání až v konečné destinaci). Zavazadla navíc nebyla vůbec problém, také jsme s sebou měli spoustu příkrmů, kapsiček s ovocem, sušenky, velkou láhev vody, vše bez problémů prošlo.

Pokud vám mohu dát radu, kupte si pro dítě letenku. Tolik hodin na klíně je očistec. Pravděpodobně vám pro něj dají volnou sedačku, když bude v letadle místo, ale kdyby nebylo, je to opravdu průser... jinak mám zkušenost (pouze z cest Evropa a Asie - Amerika ne) že dítě zdarma nikde není, vždy jsem platila poplatek až do 3000,-

Příští týden odlétám s dětmi do Spojených států. Syn má 18 měsíců a postýlku mi zamítla přímo American Airlines. Ale že prý to mám zkusit ještě na check-inu tak uvidím. Sama jsem zvědavá. Kočárek je zdarma a jen si musím zažádat u odbavení že chci kočárek sebou až k letadlu a sedačku v letadle jsem nepřikupovala. Příští týden až to odletíme Vám můžu dát podrobnější info. Sama jsem zvědavá.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • Bud@turistou.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...