Přejít na obsah
Michal K.

Jaké brzdy na kolo vybrat? (Shimano Zee?)

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz ohledně brzd. Mám obyčejné brzdy Shimano BR-M425, na běžnou jízdu tak nějak dostačující, nicméně když jedu z kopce nebo jedu nějakou rychlejší jízdou tak brzdí celkem špatně na moji váze (120 kg), chtěl bych si pořídit nějaké kvalitnější brzdy které by zvládly trochu více zprudka zabrzdit, přemýšlím o Shimano Zee, Koukal jsem že jsou teď za celkem slušnou cenu, někde na fóru jsem se dočetl, že by prý mohly stačit např i SLX nebo XT s kvalitnějšími destičkami a kotouči, mohl by někdo poradit?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Shimano ZEE mohu rozhodně doporučit! Brzdí přesně tak jak potřebuji.

Neporadím moc technicky ale já mám 105 kg měl jsem brzdy slx a neměl jsem problém s tím že bych někde neubrzdil

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pánové, všichni doporučujete větší kotouče, pan píše že problém má ve velkých rychlostech a z kopce. Předpokládám že to bude z důvodu přehřívání, pokud dá jen větší kotouče tak se mu budou rychleji přehřívat, i kombinace Paka Zee třmen slx nedává smysl, když už tak Paka slx a třmen Zee.. Ale to se dělá u tuningu pokud už třeba slx brzdy má, za mě destičky a kotouče s chladičem, to udělá nejvíc

Souhlasím s výměnou kotoučů za jednodruhové nerezové, doplnit sintr destičkami, větší rozměr kotouče bych dal s ohledem na konstrukční možnosti vidlice a rámu ( ne všechno snese 200 mm). Díval bych se po Shimano XT BR M8020. Pokud chceš superbrzdy Hayes Dominion A4, vozím i Sram Guide..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

• Bud@turistou.cz
    • Vytvořit...