Přejít na obsah
Marcelus

Horečka Dengue: Výskyt, léčba, příznaky, má zkušenost

Doporučené příspěvky

A ještě jeden zajímavý článek na téma Horečka Dengue a vše o ní včetně zkušenosti jednoho českého turisty. 

Výskyt horečky Dengue

Tvrdí se, že komáři kteří horečku DENGUE přenáší, jsou nejvíce aktivní dvě hodiny před východem a dvě hodiny před západem slunce. To však neplatí v džungli, kde je potřeba se proti komárům chránit po celý den. Horečka dengue je akutní infekční onemocnění způsobující epidemie a patří mezi nejčastější horečnaté tropické nemoci. O této nemoci můžete slyšet běžně a omáčku okolo dnes probírat nebudeme, dnes si povíme příběh, kdy mě dengue zasáhla a já na to nebyl připraven.

Naše zkušenost

Pár let zpátky jsme byli na naší první etapě cesty kolem světa, v Thajsku. Při natáčení našeho seriálu CESTUJ BEZPEČNĚ, jsme se tehdy vydali do turisty nepolíbené části Thajska, kde člověk sotva narazil na místní domorodce, natož na něco připomínající civilizaci. Byli jsme 100 km od nejbližšího městečka a místo to bylo působivé. V pralese divocí sloni, obří varani, divoké opice a další. Jeden den kdy jsem šli na rekognoskaci lokací pro natáčení, jsme po celodenním treku v džungli měli opravdu dost. Přišli jsme zničení a já obzvláště.

Příznaky Dengue

Tu noc jsem odpadl. Dengue má inkubační dobu 5-7 dní, ale člověk nikdy neví pokud má organismus oslabený. První noc začala extrémně vysokými horečkami přes 40 stupňů, trpěl jsem HALUCINACEMI, zimnicí, bolestí svalů a kloubů a v tu noc jsem neměl ponětí o tom, co je skutečnost a co fikce. Míša o mě měla tehdy takový strach, že celou noc nespala. Údajně jsem v noci reagoval a mluvil, ale já si nic z toho nepamatuji. Zažil jsem mnoho horeček, nemocí a stavů, ale tento byl ze všech nejhorší!

Léžba

Druhý den jsme stále nevědomky poprosili v místní rybářské vesničce, zda by nám neudělali nějaký vývar. Když je člověk nemocný, vývar vždy pomůže. Ujistil jsem se, že je tam vše zdravé a očekávajíc návratu sil, jsem jej snědl.

Během pár hodin se u nás projevila silná otrava z jídla, která mě provázela následujících 6 dní. Míša měla dobrou imunitu, takže ji otrava druhý den přešla, ale já s onemocněním horečky DENGUE, jsem měl obranyschopnost na mizerné úrovni. Nevím co bylo horší, zda horečky a dengue, nebo ona otrava.

Tehdy jsem nevěděl co se se mnou děje a věřil jsem, že mé tělo pouze stagnuje. Proto jsem celou dobu rekonvalescence neopustil území džungle a léčil se sám. Míša byla vyslána do nejbližší vesnice pro léky a ovoce, ale přišla s prázdnou. Kdybych tehdy tušil, zbytečně bych neriskoval. Nikdy horečku DENGUE nepodceňujte a při zpozorování příznaků navštivte nejbližšího lékaře a nechte si udělat testy. Poté dodržujte pitný režim protože to je na této nemoci ten nejnebezpečnější projev. Zavodňujte svůj organismus a buďte v klidu."

Zajímavé video o průběhu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt Turistou.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa převážně v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

• Bud@turistou.cz
    • Vytvořit...